"F - jak figura " 

Prof. Dariusz Mucha

Konsultant naukowy STARLIFE

Nie ma osoby, która nie chciałaby mieć topowej figury. Więk­ość kobiet spoglądając w lustro szuka ciała modelki, a mężczyzna sylwetki ironmana. Oczekiwany cel jest możliwy do osiągnięcia - podejmując jednak wyzwanie, należy wiedzieć, że jego realizacja wymaga wielu godzin treningów i wyrzeczeń, a przede wszystkim samozaparcia, żelaznej dyscypliny i wiary we własne siły. Większość z nas ma trudności z utrzymaniem prawidłowej masy ciała, nie mówiąc już o wymarzonej syl­wetce, gdyż jest to uwarunkowane wieloma poświęceniami, pracą nad samym sobą i swoimi nawykami żywieniowymi. Je­śli człowiek uświadomi sobie, że nadmierna ilość kilogramów ciała jest niebezpieczna dla zdrowia i życia oraz przyczynia się do zwiększenia umieralności, a radykalnie zmieniając dotych­czasowy styl życia, który doprowadził do nadwagi można po­zbyć się tłuszczu zgromadzonego w obszarze brzucha, obręczy biodrowej, pośladków i ud, decyzja powinna być tylko jedna i natychmiastowa!

Oczywiście nie każda kobieta musi mieć talię osy, a mężczyzna sylwetkę ironmana, ale każdy powinien dbać o swoje zdrowie, podejmując systematyczną aktywność fizyczną, która wpływa na zwiększenie wydatku energetycznego i sprzyja nie tylko ob­niżeniu masy ciała, ale także wywołuje wiele korzystnych zmian w organizmie człowieka. Długotrwałe utrzymywanie właściwej masy ciała jest o wiele ważniejsze niż krótkotrwałe sukcesy w od­chudzaniu, ponieważ większość osób po uzyskaniu zamierzonej masy ciała powraca do niewłaściwych nawyków żywieniowych i rezygnuje z systematycznej aktywności fizycznej. Powtarzające się obniżane i zwiększanie masy ciała koreluje z chorobami serca i udarem (publikacje w piśmie „American Psychologist”). Dieta sprzyjająca smukłej sylwetce powinna być oparta na podstawo­wych założeniach bilansu energetycznego, a aktywność fizyczna na ćwiczeniach sprzyjających powolnemu obniżaniu masy ciała, co nie oznacza czekania na super figurę latami. Dobrze zapla­nowany wysiłek i ćwiczenia fizyczne przyspieszają przemianę materii, usprawniają przepływ krwi i limfy, wzmacniają mięśnie, modelują sylwetkę, a także redukują tłuszcz i cellulit. Postano­wienia noworoczne, wiosenne, czy przed sezonem urlopowym - schudnę i zacznę dbać o siebie, mogą sprzyjać dążeniu do wy­marzonej figury pod warunkiem, że:

  1. Precyzyjnie sformujesz cel – detox, spalanie, siła - każdy jest na wyciągnięcie ręki.
  2.  Określisz swoją motywację – masz swój „motor napędowy”.
  3.  Zredukujesz całkowicie wymówki – patrz punkt pierwszy, liczy się tylko osiągnięcie celu.
  4. Zastosujesz dietę wspomaganą suplementami – bilans energetyczny.
  5.  Zmienisz styl życia na zawsze - długofalowa inwestycja w zdrowie to najlepsza decyzja jaką może podjąć każdy z nas.

 Aby wyglądać (figura) i czuć się świetnie zadbaj o swój organizm wzbogacając dietę o suplementy odchudzające, które podkręcą metabolizm, po­mogą spalić zalegający tłuszcz, a także dostar­czą wielu witamin i składników mineralnych, któ­re poprawią równocześnie kondycję całego ciała. Nie zapomnij o wodzie, która jest niezbędna, aby wszystko kompleksowo zadziałało. Pamiętaj, że nic nie działa od razu - bądź cierpliwy, a w reali­zacji postanowień pomogą na pewno odpowied­nio dobrane i dawkowane suplementy:

ACAI COMPLEX STAR-Wspiera metabolizm i redukcję masy ciała, poprawia kondycję fizyczną i psychiczną, podnosi poziom zdolności obronnych organizmu.

ACAI EXTRA STAR-Wspiera metabolizm i pracę jelit, poprawia możliwości obronne organizmu.

ACAI LONGEVITY STAR-Witaminy grupy B zawarte w produkcie uczestniczą w metabolizmie i produkcji energii, obniża poziom zmęczenia fizycznego i psychicznego, wzmacnia ochronę komórek przed stresem oksydacyjnym.

ALFALFA STAR-Usprawniania trawienie, zwiększa wydolność fizyczną, spowalnia procesy starzenia, optymalizuje wchłanianie substancji odżywczych, wpływa korzystnie na stan włosów i paznokci.

ALOE VERA GEL STAR-Wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn i redukcję tkanki tłuszczowej, wspiera metabolizm oraz utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi, poprawia wygląd skóry, oddziałuje korzystnie na ciśnienie krwi.

ALPHA LIPOIC STAR-Wspomaga redukcję nadwagi i otyłości.

 APPLE HONEY VINEGAR STAR-Wspomaga trawienie i oczyszczanie organizmu z toksyn, wpływa pozytywnie na stan włosów i paznokci. 

BARLEY STAR-Wspiera detoksykację organizmu i perystaltykę jelit, korzystnie oddziałuje na ph środowiska wewnętrznego.

BOUNTY STAR-Wspiera metabolizm, pomaga eliminować nadmiar wody w organizmie.

CAYENNE STAR-Zwiększa termogenezę, wydatek energetyczny i utratę kalorii.

CINNAMON STAR-Wspomaga pracę układu trawiennego i funkcjonowanie jelit.

CLA 1000 STAR-Ogranicza odkładanie tłuszczów, pomaga w ich spalaniu.

C M F 20-Obniża apetyt i uzupełniania niedobory wielu minerałów i witamin w organizmie.

COCONUT OIL STAR-Wspomaga dietę redukcyjną, odżywia i chroni skórę.

ENZYME STAR-Wspomaga trawienie, normalizuję perystaltykę jelit.

FIBER STAR-Usprawnia oczyszczanie układu pokarmowego i przyspiesza perystaltykę jelit, regeneruje układ pokarmowy.

GARCINIA STAR-Wspomaga obniżenie masy ciała.

GREEN COFFEE STAR-Wraz z aktywnością fizyczną wspiera regulację masy ciała.

GREEN TEA STAR-Wspiera spalanie tłuszczów i regulację masy ciała.

CHITOSAN STAR i CHITOSAN 500 STAR-Wiążą tłuszcze i wspomagają czynności jelita grubego, wpływają pozytywnie na kontrolę masy ciała.

PSYLLIUM STAR-Wspomaga prawidłowe trawienie i funkcje jelit.

RASPBERRY STAR-Wspomaga spalanie tłuszczu, przemianę materii oraz redukcję masy ciała.

SLIM FIBER STAR-Zawiera błonnik wspierający czynności układu pokarmowego oraz skutecznie regulujący masę ciała.

SPIRULINE STAR-Wspiera obniżenie masy ciała.

YUCCA STAR-Wspomaga detoksykację organizmu, regeneruje układ pokarmowy.

Dokładne informacje o produktach wymienionych powyżęj znajdziesz tutaj