B-jak bieganie.

Prof. Dariusz Mucha

Konsultant naukowy STARLIFE

 Bieganie wymaga motywacji, a ta ma swój początek w głowie, rodzi się wtedy gdy szukamy recepty na świetny wygląd - w zdrowym ciele zdrowy duch! Mieć dobrą kondycję i świetną sylwetkę, a także cieszyć się dobrym zdrowiem to marzenie wielu, ale nieliczni biegają by to osiągnąć!

Bieganie jest dla człowieka naturalną formą ruchu, a rozwijanie cech wpisanych w nasz kod genetyczny, takich jak szybkość i wytrzymałość jest realizowane także w amatorskim bieganiu, które jest najbardziej dostępną i prozdrowotną formą aktywności fizycznej. Pokonanie pierwszych kilometrów wymaga zmobi­lizowania samego siebie, ale nie wymaga nakładów finansowych, drogiej infrastruktury, czy obecności trenera, skutkuje natomiast podnoszeniem podsta­wowych zdolności motorycznych na wyższy poziom. Wynik systematycznego biegania to zmniejszenie ry­zyka chorób cywilizacyjnych oraz poprawa kondycji fizycznej i psychicznej, a w rezultacie kształtowanie charakteru, przekładające się na zarządzanie wła­snym życiem każdego dnia!

Większość chorób jest wynikiem braku aktywności fizycznej i niewłaściwego odżywiania.

Nigdy nie jest za późno, by zacząć zmiany na lepsze, poczuć radość i wolność na łonie przyrody, pokonując kolejne kilo­metry na własnych stopach. Chcąc osiągnąć formę fizyczną, a zarazem uniknąć przetrenowania należy wyznaczyć sobie realne cele, które powinno się wery­fikować wraz z upływem przebiegniętych kilometrów, a także nie należy zapominać o rozgrzewce i stret­chingu.

Bieganie angażuje większość grup mięśniowych, ale przede wszystkim mięśnie kończyn dolnych. Wpływa korzystnie na wszystkie układy i narządy ludzkiego ciała, wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej i niwe­luje stres, podnosi poziom endorfin poprawiając sa­mopoczucie, a także obniża ciśnienie krwi, stabilizuje masę ciała i usprawnia działanie układu krwionośne­go. Im częściej, a przede wszystkim systematycznie będziesz biegał, tym szybciej zauważysz postępy i korzystne zmiany w swoim organizmie, pod warun­kiem, że będziesz dbał o regenerację organizmu i go wspomagał!

W bieganiu i regeneracji organizmu pomogą każdej aktywnej osobie najwyższej jakości suplementy firmy STARLIFEGOLD STAR, CORDYCEPS STAR, GLUTAMINE STAR, TAURINE 600 STAR, BCAA STAR, REGEMAX STAR, L-ARGININE STAR, STAR MEN, MULTI STAR, INOSINE STAR.