PRENACAPS FOLATE kwas foliowy dla kobiet w ciąży Zobacz większe

PRENACAPS FOLATE

FORMEDS

Nowy produkt

60 kapsułek po 800 µg - 60 porcji

PRENACAPS FOLATE dla kobiet

Więcej szczegółów

W magazynie Szt.

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 10 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 10 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 1,00 zł.


60,09 zł

Dostawa: 1 do 3 dni

Więcej informacji

PRENACAPS FOLATE biologicznie aktywna forma  kwasu foliowego (Quatrefolic®)dla kobiet starających się o dziecko, będących w ciąży oraz karmiących piersią.

Kwas foliowy to jeden z ważniejszych związków dla rozwijającego się w brzuchu dziecka. Niedobór tego składnika u mamy jest jedną z przyczyn rozwoju m.in. wad układu nerwowego dziecka. Kwas foliowy jest również istotny dla zdrowia przyszłej mamy oraz mamy karmiącej. Pomaga w prawidłowej produkcji krwi oraz utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny. Dodatkowo wspomaga funkcjonowanie układu odpornościowego oraz przyczynia się do zmniejszenia znużenia i zmęczenia.

Kwas foliowy, aby mógł być wykorzystany przez organizm, po spożyciu musi zostać przekształcony w aktywną postać. W suplemencie PRENACAPS FOLATE jest Quatrefolic® to aktywna forma kwasu foliowego, o udowodnionej badaniami wysokiej biodostępności.     

Optymalną dawkę należy dobrać z lekarzem ginekologiem.

Zespół Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego rekomenduje:

  • u kobiet z grupy niskiego ryzyka - 400 μg/ dziennie (12. tyg. przed starniem się o dziecko - ciąża - karmienie piersią
  • u kobiet z grupy średniego ryzyka (m.in. palenie papierosów, picie alkoholu, niektóre schorzenia, przyjmowanie niektórych leków, obniżona aktywność MTHFR) - 800 μg/ dziennie (12. tyg. przed staraniem się o dziecko - ciąża - karmienie piersią
  • u kobiet z grupy wysokiego ryzyka - wyższe spożycie.

Składniki: inulina (korzeń cykorii), pullulan (otoczka kapsułki), kwas foliowy (sól glukozaminowa kwasu (6S)-5-metylotetrahydrofoliowego.

Zawartość składników w porcji dziennej: Zalecana porcja dzienna (1 kapsułka) zawiera (referencyjna dawka spożycia %):  
Folian (Quatrefolic) – 800 µg (400%), Inulina – 345 mg.

Sposób użycia: Spożywać 1 kapsułkę 1 raz dziennie w trakcie posiłku.
Masa netto: 20,7 g
Ilość kapsułek 60 /ilość porcji 60

Roślinna kapsułka z pullulanu.  Pullulan jest otrzymywany na drodze fermentacji. Kapsułka ta jest odpowiednia dla wegetarianek i weganek

Uwagi: Produkt należy stosować po konsultacji z lekarzem. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników. Zrównoważony sposób żywienia oraz zdrowy tryb życia są podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Produkt nie zawiera m.in. sztucznych substancji wypełniających, konserwujących, słodzików.

Informacje zamieszczone na tej stronie służą wyłącznie celom edukacyjnym i promocji zdrowego

 Wyniki badań:

Badanie nr 1

Badaniu poddano grupy, z których każda otrzymała identyczne dawki odpowiednio Quatrefolic® i kwasu foliowego.

Badanie wykazało, że:

• Quatrefolic® osiągnęło ponad 3 razy wyższe maksymalne stężenie substancji czynnej (Cmax ng/ml) w 1 h po podaniu w porównaniu do kwasu foliowego (wykres 1)

• Quatrefolic® osiągnęło ponad 9 razy wyższą całkowitą przyswajalność substancji czynnej (AUC8h ng/ml h) w porównaniu do kwasu foliowego (wykres 2).

Badanie nr 2

W badaniu porównywano biodostępność Quatrefolic® z L-metylofolianem wapnia. Wykazano wysoką przyswajalność obu form. Jednak w przypadku Quatrefolic® maksymalne stężenie substancji czynnej po podaniu (Cmax nmol/L) było o 10% wyższe niż L-metylofolianu wapnia.

Informacje zamieszczone na tej stronie służą wyłącznie celom edukacyjnym i promocji zdrowego

Opinie

Napisz opinię
PRENACAPS FOLATE

PRENACAPS FOLATE

60 kapsułek po 800 µg - 60 porcji

PRENACAPS FOLATE dla kobiet

Produkty powiązane