PRENACAPS MULTI 1 + DHA - przygotowanie do ciąży i ciążą do 12 tygodnia Zobacz większe

PRENACAPS MULTI 1 + DHA

FORMEDS

Nowy produkt

60 kappsułek - 30 porcji

PRENACAPS MULTI 1 + DHA dla kobiet do 12 tygodnia ciąży

Więcej szczegółów

W magazynie Szt.

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 13 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 13 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 1,30 zł.


83,24 zł

Dostawa: 1 do 3 dni

Więcej informacji

PRENACAPS MULTI 1 + DHA dla kobiet przygotowujących się i  do 12 tygodnia ciąży.

PRENACAPS to linia suplementów diety przeznaczonych dla kobiet starających się o dziecko, będących w ciąży oraz karmiących piersią. Okres poprzedzający poczęcie dziecka, okres ciąży i czas karmienia piersią to szczególny czas w życiu kobiety. Jest to także bardzo ważny czas dla płodu, noworodka  i niemowlęcia,  ponieważ determinatami  zdrowia i rozwoju w znacznym stopniu są właściwa dieta, tryb życia i właściwa opieka medyczna dla przyszłej matki i dziecka.

PRENACAPS MULTI 1 zawiera wysoko przyswajalne i aktywne formy składników m.in. cytrynian cynku, metylokobalamina i Quatrefolic® (o udowodnionej badaniami wysokiej biodostępności - wyniki badań znajdziesz na dole strony). Zespół Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego zaleca spożywanie min. 600 mg DHA przez kobiety w ciąży i karmiące. Zaleca również, by źródłem rybiego DHA były małe ryby.

PRENACAPS MULTI 1 + DHA to kompleks 17 składników dla kobiet do 12. tygodnia ciąży.

Zawarte w PRENACAPS MULTI 1 składniki wspierają m.in.:

 • funkcjonowanie układu nerwowego (B1, B2, niacyna, B6, B12, biotyna, jod, magnez)

 • zachowanie zdrowej skóry (biotyna, B2, cynk)

 • produkcję czerwonych krwinek (B2, B6 i B12)

 • zmniejszenie uczucia zmęczenia i znużenia (B2, niacyna, B6, C, kwas pantotenowy)

 • utrzymanie prawidłowego metabolizmu homocysteiny (B6, B12, kwas foliowy)

 • ochronę komórek przed stresem oksydacyjnym (E)

 • układ odpornościowy (D, C, kwas foliowy) i widzenie (B2)

 • utrzymanie zdrowych kości (D)

 

PRENACAPS MULTI 1 zawiera wysoko przyswajalne i aktywne formy składników m.in. cytrynian cynku, metylokobalamina i Quatrefolic® (o udowodnionej badaniami wysokiej biodostępności - wyniki badań znajdziesz na dole strony).

Zawartość składników w  porcji dziennej (2 kapsułki) zawiera (referencyjna wartość spożycia %):

 • Wit. B1 - 1,2 mg (109%)
 • Wit. B2 - 1,6 mg (114%)
 • Biotyna - 50 µg (100%)
 • Niacyna - 20 mg (125%)
 • Wit. D3 - 50 µg (1000%) / 2 000 IU
 • Wit. C - 200 mg (250%)
 • Kwas pantotenowy - 10 mg (167%)
 • Kwas foliowy (Quatrefolic®) - 800 µg (400%)
 • Wit. B6 - 1,9 mg (136%)
 • Wit. B12 - 3,5 µg (140%)
 • Wit. E - 12 mg (100%)
 • Jod - 150 µg (100%)
 • Magnez - 94 mg (25%)
 • Cynk 10 mg (100%)
 • Selen - 70 µg (127%) 

Składniki: magnez (cytrynian magnezu), witamina C (kwas L-askorbinowy), pullulan (otoczka kapsułki), cynk (cytrynian cynku), witamina D (cholekalcyferol), niacyna (amid kwasu nikotynowego), witamina E (bursztynian D-alfa-tokoferylu z soi), kwas pantotenowy (D-pantotenian wapnia), witamina B6 (5'-fosforan pirydoksalu), witamina B2 (ryboflawina), witamina B1 (monoazotan tiaminy),  kwas foliowy (sól glukozaminowa kwasu (6S)-5-metylotetrahydrofoliowego), jod (jodek potasu), selen (l-selenometionina), biotyna (D-biotyna), witamina B12 (metylokobalamina).

PRENACAPS DHA zawiera 600 mg DHA i 120 mg EPA pozyskiwane z oleju rybiego z anchovis. Produkt przebadany na  zawartość metali ciężkich.

Znaczenie DHA i EPA w okresie ciąży i karmienia piersią jest bardzo istotne. DHA stanowi ok. 96% wszystkich tłuszczów omega-3 znajdujących się w mózgu oraz 93% tłuszczów omega-3 w siatkówce oka. Jest zatem niezbędny do prawidłowego rozwoju, a następnie funkcjonowania mózgu i widzenia. DHA i EPA przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania serca

PRENACAPS DHA - Zalecana porcja dzienna (2 kapsułki) zawiera:  olej rybi – 1200 mg, w tym: DHA - 600 mg, EPA - 120 mg.

Składniki: olej rybi, żelatyna rybia, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol, przeciwutleniacz: mieszanina tokoferoli (z soi).

Sposób użycia PRENACAPS MULTI 1 + DHA

MULTI 1 - Spożywać 2 kapsułki 1 razie dziennie w trakcie posiłku.

DHA - spożywać 2 kapsulki 1 raz dziennie w trakcie posiłku.

Ilość kapsułek / porcji: MULTI 1 - 60 kapsułek / 30 porcji; DHA - 60 kapsułek / 30 porcji

Produkty nie zawierają m.in. sztucznych substancji wypełniających, konserwujących i słodzików.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI: Produkty należy stosować po konsultacji z lekarzem. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkty nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników. Zrównoważony sposób żywienia oraz zdrowy tryb życia są podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu. Przed zastosowaniem produktu zawierającego witaminę D wskazane jest wykonanie badania 25-(OH)D we krwi oraz skonsultowanie wyniku badania z lekarzem lub farmaceutą. Nie zaleca się spożywania więcej niż 50 µg witaminy D/ dzień z różnych źródeł.

AKTYWNE FORMY SKŁADNIKÓW

Aby kwas foliowy, wit. B6 i wit. B12 mogły zostać wykorzystane przez organizm, po spożyciu muszą zostać przekształcone w ich aktywne formy. Wg danych średnio u co drugiej osoby w Europie występują zaburzenia wspomnianego procesu przekształcania. PRENACAPS MULTI 1 zawiera aktywne formy wit. B6 (5'-fosforan pirydoksalu), wit. B12 (metylokobalamina) i kwasu foliowego (Quatrefolic®), które nie wymagają przekształcenia i mogą być od razu wykorzystane przez organizm.

WYNIKI BADAŃ Quatrefolic®

Badanie nr 1

Badaniu poddano grupy, z których każda otrzymała identyczne dawki odpowiednio Quatrefolic® i kwasu foliowego.

Badanie wykazało, że:

• Quatrefolic® osiągnęło ponad 3 razy wyższe maksymalne stężenie substancji czynnej (Cmax ng/ml) w 1 h po podaniu w porównaniu do kwasu foliowego (wykres 1)

• Quatrefolic® osiągnęło ponad 9 razy wyższą całkowitą przyswajalność substancji czynnej (AUC8h ng/ml h) w porównaniu do kwasu foliowego (wykres 2).

Badanie nr 2

W badaniu porównywano biodostępność Quatrefolic® z L-metylofolianem wapnia. Wykazano wysoką przyswajalność obu form. Jednak w przypadku Quatrefolic® maksymalne stężenie substancji czynnej po podaniu (Cmax nmol/L) było o 10% wyższe niż L-metylofolianu wapnia.

Informacje zamieszczone na tej stronie służą wyłącznie celom edukacyjnym i promocji zdrowego odżywiania.

Prezentowany produkt jest suplementem diety.

Opinie

Napisz opinię
PRENACAPS MULTI 1 + DHA

PRENACAPS MULTI 1 + DHA

60 kappsułek - 30 porcji

PRENACAPS MULTI 1 + DHA dla kobiet do 12 tygodnia ciąży

Produkty powiązane