INUGAST błonnik rozpuszczalny i dobre bakterie jelitowe Zobacz większe

INUGAST

A-Z MEDICA

Nowy produkt

350 gram

INUGAST- błonnik rozpuszczalny i bakterie priobiotyczne

Więcej szczegółów

W magazynie Szt.

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 4 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 4 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0,40 zł.


26,85 zł

Dostawa: 1 do 3 dni

Więcej informacji

INUGAST naturalny suplement diety zawierający rozpuszczalny błonnik (inulinę) i bakterie priobiotyczne dla zachowania zdrowia jelit. Wspomaga odchudzanie.

W suplemencie diety  Inugast wykorzystano inulinę ze słonecznika bulwiastego (Helianthus tuberosus) oraz inulinę z cykorii podróżnik (Cichorium intybus)

Inulina jest naturalnym składnikiem pochodzenia roślinnego złożonym z cząsteczek glukozy i fruktozy. Ze względu na swoją budowę i połączenia między cząsteczkami nie zostaje  strawiona w przewodzie pokarmowym człowieka. To właściwość dzięki której pełni funkcje błonnika pokarmowego. Inulina ma postać białego proszku, który przypomina skrobię, jednak dobrze rozpuszcza się w wodzie. Gromadzona jest głównie w korzeniach, kłączach i dolnych częściach łodyg roślin, gdzie stanowi materiał zapasowy. Inulina ma niską kalorycznością (150 kcal/100 g). Ma delikatnie słodki smak, ale jest ok. 10 razy mniej słodka niż cukier, dlatego nie znajduje zastosowania jako samodzielny zamiennik sacharozy w produktach spożywczych i w kuchni. Inulina ma właściwości strukturotwórcze, żelujące, zagęszczające i stabilizujące.

Inulina sprzyja hamowaniu łaknienia i zwiększeniu uczucie sytości co pomaga zachować kontrolę nad ilością spożywanego jedzenia. Jej stosowanie niesie bardzo wiele korzyści zdrowotnych, które również mogą być pomocne w dobie epidemii otyłości, cukrzycy i chorób układu sercowo-naczyniowego. Z inuliny mogą korzystać osoby mające problemy z wagą, i każdy, kto dba o zdrowie Inulinę zalicza się do składników błonnika pokarmowego.

Inulina nie jest trawiona w przewodzie pokarmowym człowieka i prawie w całości przechodzi w niezmienionej formie do jelita grubego. Tam ulega procesowi  fermentacji przez mikroflorę jelitową. Inulina ma cechy probiotyku. Jest składnikiem żywności, który stymuluje rozwój prawidłowej flory bakteryjnej jelit. Dzięki temu wpływa pozytywnie na zdrowie i zależy mu na prawidłowym odżywianiu.

Składniki aktywne produktu:.

  • inulina ze słonecznika bulwiastego (Helianthus tuberosus),
  • inulina z cykorii podróżnik (Cichorium intybus),
  • ekstrakt z czarnego bzu (Sambucus nigra),
  • bakterie z rodzaju Bacillus coagulans.

Cykoria podróżnik wspiera zdrowie jelit, wspomaga trawienie, przyczynia się do stymulacji produkcji płynów trawiennych oraz pomaga kontrolować wagę. Wspiera również zdrowie wątroby i zwiększa wydalanie wody przez nerki.

Słonecznik bulwiasty przywraca witalność organizmu, a także przyczynia się do utrzymania prawidłowej wagi.

Bez czarny wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, pomaga utrzymać prawidłową wagę ciała i przyczynia się do zwiększenia wydalania wody przez nerki. Ponadto wspiera zdrowie naczyń krwionośnych, sprzyja utrzymaniu prawidłowego stężenia glukozy we krwi oraz ma właściwości antyoksydacyjne.

Bacillus coagulans to bakterie kwasu mlekowego charakteryzujące się zdolnością do wytwarzania endospor, tj. form spoczynkowych, które umożliwiają im przetrwanie w niekorzystnych warunkach środowiskowych.

Produkt zawiera mieszankę dwóch rodzajów błonnika rozpuszczalnego - inuliny. Błonnik rozpuszczalny powleka śluzówkę jelit, spowalniając procesy wchłaniania składników pokarmowych. Zmniejsza się zwłaszcza ilość wchłoniętego tłuszczu i cholesterolu, a także glukozy. Wysoka lepkość utrudnia działanie enzymów rozkładających pokarm, którego część nie zostanie strawiona. Zwiększona objętość masy pokarmu przyspiesza jej transport i wydalanie.*

Receptura produktu została opracowana przez prof. zw. n. farm. Jerzego W. Łukasiaka.

Składnik: inulina ze słonecznika bulwiastego (Helianthus tuberosus), inulina z cykorii podróżnik (Cichorium intybus), ekstrakt z czarnego bzu (Sambucus nigra), bakterie z rodzaju Bacillus coagulans.

Składniki:

Substancje o działaniu odżywczym

Zalecana porcja dzienna ( 10 g) zawiera

inulina ze słonecznika bulwiastego (Helianthus tuberosus)

6,10 g

inulina z cykorii podróżnik (Cichorium intybus)

3,67 g

ekstrakt z czarnego bzu (Sambucus nigra)

200 mg

bakterie z rodzaju Bacillus coagulans

5 x 10  ^8 jtk*

*jtk-jednostka tworząca kolonie

 

Zawartość opakowania: 35 porcji dziennych.

Sposób użycia: 2 razy dziennie przed posiłkiem po jednej czubatej łyżeczce (5 g) rozpuszczonej w 100 ml płynu. Przed użyciem dokładnie wymieszać.

Uwagi: Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie zaleca się kobietom w ciąży i w okresie karmienia. Ważne jest stosowanie zbilansowanej i zróżnicowanej diety oraz prowadzenie zdrowego trybu życia. Suplement diety nie zastępuje zrównoważonego sposobu żywienia i zdrowego trybu życia.

Sposób przechowywania: Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci. Przechowywać w miejscu suchym w temperaturze pokojowej.

Suplement diety może być spożywany przez wegetarian i wegan.

Producent : A-Z Medica

Informacje zamieszczone na tej stronie służą wyłącznie celom edukacyjnym i promocji zdrowego odżywiania. Prezentowany produkt jest suplementem diety.

Opinie

Napisz opinię
INUGAST

INUGAST

350 gram

INUGAST- błonnik rozpuszczalny i bakterie priobiotyczne

Produkty powiązane