Nowy Witamina D3K2 (MK-7) - właściwa struktura kości, metabolizm wapnia Zobacz większe

Witamina D3K2 (MK-7) Dr. Jacob's

DR JACOB'S

3127841

Nowy produkt

20 ml

Witamina D3K2 (MK-7) Dr. Jacob's

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 11 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 11 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 1,10 zł.


70,37 zł

Dostawa: 4 do 14 dni

Więcej informacji

Witamina D3K2 (MK-7) Dr. Jacob's - połączenie bardzo istotnych dla zdrowia witamin D3 i K2. 

Wysokiej jakości witaminy D3 i K2 (menachinon-7, MK-7, MenaQ-7)Dr. Jacob's rozpuszczone w hipoalergicznym oleju MCT z kokosa. 

Witaminę D produkuje  nasza skóra ale pod warunkiem, że przebywamy odpowiednią ilość czasu w miejscach dobrze nasłonecznionych.  W przypadku niedostatecznej ilości słońca a tak właśnie położona jest Polska lub używania kremu z filtrem w czasie opalania w naszych organizmach powstaje niedobór witaminy D. Żywność nie zaspokaja zapotrzebowania na tę witaminę.  Zbyt mała podaż witaminy D w naszym klimacie jest powszechna.  Istotne jest również wiedzieć, że zdolność do wytwarzania witaminy D przez skórę zmniejsza się wraz z wiekiem. Druga ważna witaminą jest witamina K2. Witamina K2 w formie menachinonu-7 jest szczególnie dobrze przyswajalna i ma długi okres stabilnego trwania. Witamina K2 ta ma korzystny wpływ na krzepliwość krwi a współdziałając z witaminą D przyczynia się do zdrowych mocnych kości i zębów.

Witamina D3 Dr. Jacob's pozyskiwan z lanoliny z wełny owczej (ekstrahowana za pomocą naświetlania promieniami UV). Witamina K2 Dr. Jacob's pozyskano z olejków eterycznych co stanowi o jej unikalności. Proces ten zapewnia najwyższą ilość czystego menachinonu-7 (MK-7) oraz jego świetną przyswajalność i bardzo dobrą bioaktywność.  Produkt wolny od zanieczyszczeń GMO.

 Istnieją dwa sposoby pozyskiwania witaminy K2 – w procesie fermentacji soi lub z roślinnych olejków eterycznych.

Fermentacja soi: Przy produkcji witaminy K2 MK-7 w procesie fermentacji, do soi dodaje się preparaty bakteryjne oraz specjalne rozpuszczalniki. W wyniku stosowania tej metody zawsze powstaje wiele substancji ubocznych, w tym innych menachinonów, np.: MK-4, -8, -9. Wiele z nich jest zbędnych lub mają formy cis i nie są biodostępne. Istnieją dwa rodzaje postaci molekuł witaminy K2 – cis i trans. Formy cis są biologicznie nieaktywne, podczas gdy formy trans mają pełny potencjał biologiczny. Większość z produktów z witaminą K2 dostępnych na rynku pochodzi z procesu fermentacji i zawiera K2 w formach cis oraz trans. Ilość takich zanieczyszczeń zależy od jakości fermentacji.  Gdy do produkcji użyta jest soja, w ostatecznym ekstrakcie mogą znajdować się także jej alergeny. Często nie jest też podana informacja, czy użyta soja jest modyfikowana genetycznie. Witamina K2 uzyskiwana w ten sposób jest określana przez producentów: „z natto”, „z fermentacji soi”, itp.

Pozyskiwanie z roślinnych olejków eterycznych: Metoda pozyskiwania czystego K2 MK-7 z olejków eterycznych została wynaleziona w 2006 roku przez norweskiego badacza dr Inger'a Reidun'a Aukrust'a i jego zespół. Znaleźli oni sposób wytwarzania czystej postaci all-trans MK-7 (menachinon-7, MenaQ-7) witaminy K2 z naturalnych roślinnych olejków eterycznych: geraniolu* i farnezolu**, w ściśle kontrolowanym procesie syntezy organicznej (nie mylić z syntetyczny - sztuczny). Zaletą metody pozyskiwania K2 z olejków eterycznych jest to, że uzyskiwana jest tylko witamina K2 w czystej, najlepszej i w pełni biodostępnej*** postaci MK-7. I taka forma jest w produktach Dr. Jacob's. Ponieważ w procesie tym nie jest używana soja, unika się także ewentualnych zanieczyszczeń GMO oraz uzyskuje produkt bezpieczny dla alergików

Witaminy D3 i K2 mają naukowo udowodniony korzystny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu:

Witamina D3 dla:

  • układu odpornościowego
  • mocnych, zdrowych kości i zębów
  • funkcji mięśni

Witamina K2 (menachinon-7) dla:

  • prawidłowej krzepliwości krwi
  • prawidłowego rozwoju i regeneracji kości

Połączenie bardzo istotnych dla zdrowia witamin. Ich ilość i proporcje są dobrane tak, aby nie tylko prawidłowo przyswajać wapń, ale i aby trafił on w organizmie tam, gdzie powinien, np. do kości, a nie do ścianek naczyń krwionośnych. Produkt łatwoprzyswajalny: witaminy D i K już rozpuszczone w wysokiej jakości, hypoalergicznym oleju MCT z kokosa. 

Produkt wegetariański.

Zawartość składników w jednej kropli:

20 μg (800 IU) witaminy D3 - 400% referencyjnej wartości spożycia

20 μg witaminy K2 (menachinon-7) - 27% referencyjnej wartości spożycia

Zawartość opakowania: 600 kropli po 20μg / 800 IU (400%*) witaminy D3 i 20 μg (27%*) witaminy K2 (MK-7)

* % zalecanego dziennego spożycia

Składniki: olej MCT (z kokosa) (94%), przeciwutleniacz: mieszanina tokoferoli (naturalna witamina E), cholekalcyferol (witamina D3), witamina K2 (all-trans menachinon7).

 Witamina D3K2 Dr. Jacob's rozpuszczona jest w oleju MCT z kokosa. Zapewnia on stabilne trwanie witaminy przez min. 2 lata oraz daje pewność świeżości i skuteczności produktu.

Sposób użycia:

  • osoby dorosłe, w szczególności otyłe (BMI 30+ kg/m2): 2 krople;
  • osoby dorosłe w szczególności kobiety w ciąży i karmiące, osoby pracujące w nocy, z ciemną karnacją skóry, dzieci otyłe (BMI pow. 90 percentyla dla lokalnej populacji): 2 krople;
  • dzieci od 18 miesiąca życia do 15 roku życia: 1 kropla;
  • dzieci od 1 do 18 miesiąca życia oraz wcześniaki (po konsultacji ze lekarzem): 1 kropla.

Podać na łyżeczce lub zakroplić do jamy ustnej i rozprowadzić po niej językiem.

UWAGA: 800% zalecanego dziennego spożycia nie oznacza przedawkowania. Zalecane dzienne spożycie witaminy D to 5μg, podczas gdy ustalona przez EFSA maksymalna bezpieczna dzienna porcja to ok. 250μg. 80μg jest więc bardzo bezpieczną dawką.

 Sposób przechowywania: Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci, w temperaturze 6-25°C z dala od promieni słonecznych. Po otwarciu zużyć w ciągu 6 miesięcy.

Uwagi: Nie przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zrównoważonej i zróżnicowanej diety i zdrowego stylu życia. Osoby przyjmujące leki przeciwzakrzepowe (antagonistów witaminy K jak antykoagulant typu kumaryny) powinny skonsultować przyjmowanie produktu z lekarzem!

___________________________________________________________________ 

*Geraniol – organiczny związek chemiczny z grupy nienasyconych alkoholi terpenowych. Występuje w olejkach eterycznych. Ma intensywny zapach kojarzący się ze świeżością i pelargoniami, dlatego stosuje się go często w wielu kompozycjach zapachowych stosowanych w perfumach. Uzyskuje się go z olejku różanego, pelargoniowego i cytrynowego.

**Farnezol – organiczny związek chemiczny, alkohol z grupy terpenów, stosowany głównie jako środek zapachowy o zapachu konwalii. Jest składnikiem wielu olejków eterycznych, między innymi konwaliowego, lipowego, muszkatołowego oraz akacjowego. Otrzymuje się go z olejków kwiatu lipy. Stosowany jest w przemyśle perfumeryjno–kosmetycznym

***Biodostępność (dostępność biologiczna) – określa stopień wchłaniania substancji, jaka dostaje się do krążenia i jest faktycznie wykorzystana przez organizm.

 Informacje zamieszczone na tej stronie służą wyłącznie celom edukacyjnym i promocji zdrowego odżywiania. Prezentowany produkt jest suplementem diety.

Opinie

Napisz opinię
Witamina D3K2 (MK-7) Dr. Jacob's

Witamina D3K2 (MK-7) Dr. Jacob's

20 ml

Witamina D3K2 (MK-7) Dr. Jacob's

Produkty powiązane