Nowy Witamina K2 Dr Jacobs krzepliwość krwi, mocne kości i zęby Zobacz większe

Witamina K2 Dr Jacobs

DR JACOB'S

3159961

Nowy produkt

20 ml

Witamina K2 Dr Jacobs

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 10 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 10 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 1,00 zł.


63,89 zł

Dostawa: 4 do 14 dni

Więcej informacji

Witamina K2 Dr Jacobs to K2 w formie menachinonu-7 (MK-7; MenaQ-7) uzyskiwanego z olejków eterycznych. 

Witamina K2 Dr Jacobs - bioaktywna i łatwoprzyswajalna witamina K2 (menachinon-7, MK-7, MenaQ-7) rozpuszczona w hipoalergicznym oleju MCT z kokosa.

Witamina K2 Dr. Jacob's pozyskano z olejków eterycznych co stanowi o jej unikalności. Proces ten zapewnia najwyższą ilość czystego menachinonu-7 (MK-7) oraz jego świetną przyswajalność i bardzo dobrą bioaktywność.  Produkt wolny od zanieczyszczeń GMO.

Istnieją dwa sposoby pozyskiwania witaminy K2 – w procesie fermentacji soi lub z roślinnych olejków eterycznych:

Fermentacja soi: Przy produkcji witaminy K2 MK-7 w procesie fermentacji, do soi dodaje się preparaty bakteryjne oraz specjalne rozpuszczalniki. W wyniku stosowania tej metody zawsze powstaje wiele substancji ubocznych, w tym innych menachinonów, np.: MK-4, -8, -9. Wiele z nich jest zbędnych lub mają formy cis i nie są biodostępne. Istnieją dwa rodzaje postaci molekuł witaminy K2 – cis i trans. Formy cis są biologicznie nieaktywne, podczas gdy formy trans mają pełny potencjał biologiczny. Większość z produktów z witaminą K2 dostępnych na rynku pochodzi z procesu fermentacji i zawiera K2 w formach cis oraz trans. Ilość takich zanieczyszczeń zależy od jakości fermentacji.  Gdy do produkcji użyta jest soja, w ostatecznym ekstrakcie mogą znajdować się także jej alergeny. Często nie jest też podana informacja, czy użyta soja jest modyfikowana genetycznie. Witamina K2 uzyskiwana w ten sposób jest określana przez producentów: „z natto”, „z fermentacji soi”, itp.

Pozyskiwanie z roślinnych olejków eterycznych: Metoda pozyskiwania czystego K2 MK-7 z olejków eterycznych została wynaleziona w 2006 roku przez norweskiego badacza dr Inger'a Reidun'a Aukrust'a i jego zespół. Znaleźli oni sposób wytwarzania czystej postaci all-trans MK-7 (menachinon-7, MenaQ-7) witaminy K2 z naturalnych roślinnych olejków eterycznych: geraniolu* i farnezolu**, w ściśle kontrolowanym procesie syntezy organicznej (nie mylić z syntetyczny - sztuczny). Zaletą metody pozyskiwania K2 z olejków eterycznych jest to, że uzyskiwana jest tylko witamina K2 w czystej, najlepszej i w pełni biodostępnej*** postaci MK-7. I taka forma jest w produktach Dr. Jacob's. Ponieważ w procesie tym nie jest używana soja, unika się także ewentualnych zanieczyszczeń GMO oraz uzyskuje produkt bezpieczny dla alergików

Produkt wegański.

Witamina K2 ma naukowo udowodniony korzystny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu:

  • dla prawidłowej krzepliwości krwi

  • dla utrzymania zdrowych kości

  • wraz z witaminą D współdziała w tworzeniu i utrzymaniu zdrowych, mocnych kości i zębów

Efektów nadmiernej podaży witaminy K jak do tej pory nie zaobserwowano.

Witamina K2 w formie menachinonu-7 (MK-7) jest szczególnie dobrze przyswajalna i ma długi okres stabilnego trwania.

Olej MCT: W produktach Dr. Jacob’s z w płynie zastosowano  frakcję kwasów tłuszczowych MCT, pozyskiwaną z oleju kokosowego. W przeciwieństwie do samego oleju kokosowego, bogatego w nasycone kwasy tłuszczowe, które jako produkt spożywczy, nie są korzystne dla zdrowi. Średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe MCT maja pozytywne  właściwości zdrowotne oraz dietetyczne (wiele jest potwierdzonych naukowo).  MCT nie wpływa negatywnie na profil lipidowy krwi i nie zwiększa ryzyka wystąpienia chorób układu krążenia.  Zastosowanie MCT ma dobry wpływ na trwałość witamin rozpuszczonych w tym oleju. MCT ma także znacznie większą odporność na jełczenie. Dzięki tym właściwościom  witaminy Dr. Jacob’s  mogą mieć maksymalny dopuszczalny termin przydatności do spożycia (2 lata) . Zachowują świeżość długo od momentu pierwszego otwarcia buteleczki. Olej MCT nie ma smaku, co jest ważne w przypadku podawania witamin małym dzieciom.

Składniki: olej MCT (z kokosa) (94%), przeciwutleniacz: ekstrakt bogaty w tokoferol (naturalna witamina E), menachinon (witamina K2).

Sposób użycia:

  • Zakraplać wprost do ust lub podawać na łyżeczce:
  • osoby dorosłe: 8 kropli
  • młodzież do 18 roku życia: 4 krople
  • dzieci do 15 roku życia: 2 krople

Zawartość opakowania: krople 20 ml po 20 μg witaminy K2 (MK-7) w kropli* 75 - 300 porcji * 20 μg (mikrogram) to 26,5% zalecanego dziennego spożycia

Witamina K2 Dr Jacobs - Zalecane  dzienne spożycie witaminy K:

Dzieci poniżej 12 miesiąca           4-10 μg

Dzieci (od 1 do lat 13)    15-50 μg

Młodzież i dorośli            60-80 μg

Kobiety w ciąży i karmiące          60 μg

Sposób przechowywania: Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci, w temp. 6-25°C z dala od promieni słonecznych. Po otwarciu zużyć w ciągu 6 miesięcy.

Uwaga: Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważona dieta oraz zdrowy tryb życia są ważne. Nie przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Produkt, po konsultacji z lekarzem, można podawać także niemowlętom oraz dzieciom do 18 miesiąca życia: 1 kropla. Osoby przyjmujące leki przeciwzakrzepowe (antagoniści witaminy K jak antykoagulant typu kumaryny) powinny skonsultować przyjmowanie produktu z lekarzem

___________________________________________________________________

*Geraniol – organiczny związek chemiczny z grupy nienasyconych alkoholi terpenowych. Występuje w olejkach eterycznych. Ma intensywny zapach kojarzący się ze świeżością i pelargoniami, dlatego stosuje się go często w wielu kompozycjach zapachowych stosowanych w perfumach. Uzyskuje się go z olejku różanego, pelargoniowego i cytrynowego.

**Farnezol – organiczny związek chemiczny, alkohol z grupy terpenów, stosowany głównie jako środek zapachowy o zapachu konwalii. Jest składnikiem wielu olejków eterycznych, między innymi konwaliowego, lipowego, muszkatołowego oraz akacjowego. Otrzymuje się go z olejków kwiatu lipy. Stosowany jest w przemyśle perfumeryjno–kosmetycznym

***Biodostępność (dostępność biologiczna) – określa stopień wchłaniania substancji, jaka dostaje się do krążenia i jest faktycznie wykorzystana przez organizm.

 

Informacje zamieszczone na tej stronie służą wyłącznie celom edukacyjnym i promocji zdrowego odżywiania. Prezentowany produkt jest suplementem diety.

Opinie

Napisz opinię
Witamina K2 Dr Jacobs

Witamina K2 Dr Jacobs

20 ml

Witamina K2 Dr Jacobs

Produkty powiązane