Fintabs CD-300 tabletek-szybki wzrost-mocne kości Zobacz większe

Fintabs CD

FINCLUB

Nowy produkt

200 tabl.

Fintabs CD. Wapń, magnez, krzem, witamina C i D3

Więcej szczegółów

W magazynie Szt.

Ostatnie egzemplarze!

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 12 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 12 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 1,20 zł.


75,00 zł

Dostawa: 1 do 3 dni

Znizki z kartą Klubową

Więcej informacji

Fintabs CD źródło wapnia, krzemu, magnezu i witaminy D3.

Suplement diety Fintabs CD jest przeznaczony jest przede wszystkim dla młodszej generacji i sportowców.

Wapń jest podstawowym składnikiem budulcowym układu kostnego. Około 99% wapnia znajduje się w kościach i zębach, których jest podstawowym materiałem budulcowym. Pozostała ilość tego pierwiastka znajduje sie w tkankach miękkich oraz w płynach ustrojowych. Rola wapnia w organizmie człowieka nie ogranicza się tylko do budowy kości i zębów. Pierwiastek ten uczestniczy w krzepnięciu krwi, działaniu niektórych enzymów, budowie hormonów, w skurczu i rozkurczu mięśni. Odgrywa także rolę w prawidłowym działaniu układu nerwowego i pracy serca. Wspomaga również profilaktykę nadciśnienia. Jeżeli spożywamy zbyt mało wapnia z dietą albo jego wchłanianie mimo odpowiedniej podaży jest złe, może dojść do niedoborów tego składnika w organizmie człowieka. Podobna sytuacja może wystapić w przypadku nadmiernego wydalania wapnia z organizmu.

U dzieci długotrwałe niedobory wapnia są przyczyną krzywicy. Braki wapnia w diecie dzieci i młodzieży w okresie intensywnego wzrostu mogą spowodować zmniejszenie szczytowej masy kostnej. Dzieje się tak dlatego, że organizm do pozostałych procesów w których uczestniczy wapń czerpie go z kości. W konsekwencji niedoborów wapnia może rozwinąć się  osteoporoza. U osób dorosłych niedostateczna podaż wapnia może się przyczyniać do demineralizacji kości, powodując ich zmiękczenie i deformację, oraz zwiększać ryzyko rozwoju osteoporozy.

Do prawidłowego wchłaniania i wykorzystania wapnia przez organizm człowieka niezbędna jest odpowiednia ilość witaminy D.

Wapń, magnez i witamina D pomagają w utrzymaniu zdrowych kości i zębów oraz przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania mięśni. 

Witamina D pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi. Bierze udział w procesie podziału komórek. Witamina D należy do grupy witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Produkowana jest w skórze z cholesterolu podczas ekspozycji na słońce. Witamina D wpływa na regulację gospodarki wapniowo- fosforanowej. Jest niezbędna do prawidłowego wchłaniania wapnia i fosforu w jelicie cienkim. Odpowiada również za prawidłowy przebieg mineralizacji kości i zębów, a także pomaga utrzymać stałe stężenie wapnia i fosforu we krwi zapobiegając "uciecze"wapnia z kości. 

Krzem wspomaga tkanki łączne, kości i chrząstki.  Krzem jest kolejnym istotnym elementem budulcowym kości.Wpływa na procesy mineralizacji kości. Przyczynia się do zagęszczenia struktury szkieletu. Wpływa dobroczynnie na spowolnienie starzenie się skóry, odbudowę włosów i paznokci. Bardzo cenną zaletą krzemu jest jego zdolność wiązania metali ciężkich w tzw. kompleksy, co utrudnia ich toksyczne działanie wewnątrz organizmu. Bardzo korzystnie wpływa na układ naczyniowy. Chroni organizm przed pojawieniem się miażdżycy oraz wzmacnia, uelastycznia i uszczelnia drobne naczynia włosowate.

Witamina C pomaga w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego w trakcie intensywnych ćwiczeń fizycznych i po nich. Pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych, kości, chrząstki, dziąseł, zębów i skóry. Pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

Składniki:  węglan wapnia, węglan magnezu, oczyszczona krzemionka (SiO2), substancje przeciwzbrylające: celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu, sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana; kwas L-askorbinowy, cholekalcyferol.

Zawartość składników: w 4 tabletkach (% referencyjnych wartości spożycia): oczyszczona krzemionka 420 mg (tj. krzem 196 mg), wapń 400 mg (50%), magnez 240 mg (64%), witamina C 75 mg (94%), witamina D3 10 μg (200%).

Zawartość: 200 tabletek/210 g Sposób użycia: 4 tabletki dziennie, dwie rano i dwie w południe przed posiłkiem, popić płynem.

Sposób użycia: 4 tabletki dziennie, dwie rano i dwie w południe przed posiłkiem, popić płynem.

Uwagi: Nie przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i nie jest wskazany dla dzieci do 3 lat. Suplement diety powinien być przechowywany w sposób niedostępny dla małych dzieci, w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu. Należy dbać o zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia. O wprowadzeniu do obrotu na terenie Polski został powiadomiony GIS.

Wyłączny dystrybutor: FINCLUB POLAND Sp. z o.o., 43-400 Cieszyn, ul. T. Kościuszki 33

Producent:   Hankintatukku Oy, Lehtolankatu 18, FI 03600 Karkkila, Finlandia

Informacje zamieszczone na tej stronie służą wyłącznie celom edukacyjnym i promocji zdrowego odżywiania.

Prezentowany produkt jest suplementem diety.

Naturalne suplementy diety z Finclubu to produkty o wysokiej biodostępności dla organizmu.

Producentem naturalnych suplementów diety jest fińska firma Hankintatukku Oy. Suplementy diety produkowane przez firmę Hankintatukku Oy są badane w akredytowanych laboratoriach a wyniki są nadzorowane przez Narodową Radę Zdrowia Finlandii.

Suplementy diety z Finclubu spełniają najwyższe normy jakości na etapie produkcji, konfekcjonowania i transportu do klienta - Good Manufacturing Practice – praktyka dobrej produkcji.

Proces uprawy i zbioru roślin jest zgodny z normami   GAP-Good Agricultural Practice – dobra praktyka rolnicza (uprawa bez zastosowania pestycydów, ręczny zbiór roślin, uprawy w rejonach czystych ekologicznie).

Składniki naturalnych suplementów z Finclubu  zostały opracowane w oparciu o badania naukowe, światowe bazy danych i najnowszą wiedzę naukową w połączeniu ze sprawdzonymi, często ponadtysiącletnimi doświadczeniami medycyny naturalnej.

Firma Finclub to dostawca o wysokim autorytecie w dziedzinie suplementów obecna na rynku od ponad 25 lat.

Finclub stworzył Gremium Lekarskie - gwarancją rzetelności publikowanych informacji oraz jakości programu dbałości o naszych klientów. Gremium Lekarskie liczy ponad 2000 lekarzy i specjalistów z różnych dziedzin medycyny.

Naturalne suplementy diety w ofercie  Finclubu nie są testowane na zwierzętach.

Opinie

Napisz opinię
Fintabs CD

Fintabs CD

200 tabl.

Fintabs CD. Wapń, magnez, krzem, witamina C i D3

Produkty powiązane