BICAPS® LUTEIN- ochrona siatkówki Zobacz większe

BICAPS® LUTEIN

FORMEDS

Nowy produkt

60 kapsułek po 20 mg luteiny

BICAPS® LUTEIN  - wzrok - oczy

Więcej szczegółów

W magazynie Szt.

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 5 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 5 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0,50 zł.


31,94 zł

Dostawa: 1 do 3 dni

Więcej informacji

BICAPS® LUTEIN - naturalny suplement diety- luteina i zeaksantyna - wspomaganie wzroku.

Suplement diety BICAPS® LUTEIN zawiera 20 mg luteiny, 2 mg zeaksantyny z kwiatu aksamitki wzniesionej oraz 155 mg inuliny w 1 kapsułce bez żadnych dodatków.

Luteina w języku polskim jest nazwą dla dwóch zupełnie różnych substancji. Pierwsza z nich to zwyczajowa nazwa żeńskiego hormonu.  Natomiast luteina dla oczu to nie hormon, lecz żółty barwnik ksantofilowy z grupy karotenoidów występujący w wielu produktach, głównie roślinnych, szczególnie w zielonych warzywach, takich jak jarmuż czy szpinak.

Luteina występująca w siatkówce oka ludzkiego znajduje się głównie w obwodowych częściach siatkówki . W  centralnej jej części siatkówki nagromadzony jest  barwnik – zeaksantyna.

Przy słabo zbilansowanej diecie, podaż luteiny może być za mała, co może doprowadzić do AMD. AMD to zwyrodnienie plamki żółtej, występujące u osób po 50 roku życia. Plamka żółta to miejsce w siatkówce oka o największym zagęszczeniu barwników niezbędnych do ostrego widzenia. Pod wpływem starzenia się, złej diety, a także ekspozycji na światło plamka żółta z czasem ulega uszkodzeniom. Proces ten, klasyfikowany jako choroba, określa się jako zwyrodnienie plamki żółtej (ang. AMD – Age-related Macular Degeneration). Prowadzi on do pogorszenia wzroku, utraty zdolności ostrego widzenia czy widzenia centralnego, a w ostatnim stadium choroby nawet do ślepoty.

Luteina:

  • wspomaga ochronę oczy osób pracujących z komputerem czy spędzających dużo czasu przed telewizorem

  • jest pomocna dla przebywających w silnym nasłonecznieniu np. kierowcy

  • pomaga chronić siatkówkę oka

  • wspiera osoby obciążone retinopatią cukrzycową i nadciśnieniową, zaćmą, alergicznym zapalenia spojówek, czy zwyrodnieniami plamki żółtej

 

Składniki: inulina (korzeń cykorii), ekstrakt z kwiatu aksamitki wzniesionej (Tagetes Erecta L. zawiera 20% luteiny i 2% zeaksantyny), pullulan (otoczka kapsułki).

Zawartość składników w porcji dziennej: Porcja dzienna- 1 kapsułka zawiera:

Ekstrakt z kwiatu aksamitki wzniesionej - 100 mg;

w tym: 20% luteina - 20 mg,, 2% zeaksantyna - 2 mg; Inulina- 155 mg.

Sposób użycia: Spożyć 1 kapsułkę 1 raz dziennie w trakcie posiłku.

Ilość kapsułek w opakowaniu: 60.

Ilość porcji w opakowaniu: 60.

Zawartość opakowania netto: 15,3 g.

Zawartość 1 kapsułki netto: 255 mg.

Naturalna kapsułka z pullulanu . Pullulan jest otrzymywany w naturalnym procesie fermentacji. Podczas produkcji nie stosuje się surowców pochodzenia zwierzęcego, dlatego kapsułka jest odpowiednia dla wegetarian i wegan.

Pojemnik i etykieta z roślinnych surowców

Produkty nie zawierają sztucznych wypełniaczy, przeciwzbrylaczy i barwników, takich jak: stearynian magnezu, dwutlenek krzemu, dwutlenek tytanu itp.

Środki ostrożności: Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany przez kobiety w ciąży, karmiące i dzieci bez konsultacji lekarskiej. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników. Zalecamy zrównoważony sposób żywienia.

Produkt odpowiedni dla wegetarian i wegan.

Opinie

Napisz opinię
BICAPS® LUTEIN

BICAPS® LUTEIN

60 kapsułek po 20 mg luteiny

BICAPS® LUTEIN  - wzrok - oczy

Produkty powiązane