ALLNUTRITION LECITHIN - pamięć Zobacz większe

ALLNUTRITION LECITHIN

ALLNUTRITION

Nowy produkt

90 kapsułek

ALLNUTRITION LECITHIN - pamięć , sprawność umysłowa

Więcej szczegółów

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 3 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 3 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0,30 zł.


Dostawa: 4 do 14 dni

Więcej informacji

ALLNUTRITION LECITHIN - naturalne wsparcie procesów poznawczych, pamięci, koncentracji i metabolizmu tłuszczów.

ALLNUTRITION LECITHIN to suplement diety będący źródłem lecytyny sojowej. Lecytyna to związek fosfolipidowy budujący błony komórkowe organizmu. Lecytyna stanowi źródło choliny. Dieta bogata w lecytynę poprawia pamięć, obniża poziom cholesterolu LDL oraz korzystnie wpływa na komórki wątroby. Lecytyna w organizmie człowieka, jest obecna w każdej komórce. Wykazuje  bogate właściwości prozdrowotne i z tego względu jest stosowana w suplementach diety mających przede wszystkim poprawić zdolności zapamiętywania. Jest również polecaną odżywką dla osób żyjących w ciągłym stresie, ponieważ działa tonizująco na układ nerwowy.

Lecytynę po raz pierwszy wyekstrahowano (wyodrębniono) z żółtek jaj kurzych. Ponadto jej obecność potwierdzono w rzepaku, słoneczniku, ziarnach soi i zwierzętach morskich (głównie rybach). Jest ona mieszaniną różnych związków tłuszczowych występujących w organizmach roślinnych i zwierzęcych. Lecytynę tworzą głównie fosfolipidy (fosfatydylocholina, fosfatydyloseryna, fosfatydyloinozytol), a także glikolipidy, trójglicerydy, węglowodany i woda.

Lecytyna:

 • działa wzmacniająco na błony komórkowe neuronów
 • jest źródłem choliny potrzebnej do wytworzenia się neuroprzekaźnika
 • jest potrzebna w składzie błon komórkowych
 • uczestniczy w metabolizmie i wpływa na gospodarkę cholesterolową
 • sprzyja spowolnieniu procesów starzenia się organizmu
 • przyczynia się do zwiększenia wchłanianie i biodostępność witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, zwłaszcza A, E oraz D i K
 • bierze udział w regulacji pracy układu krążenia
 • przeciwdziała miażdżycy, gdyż wpływa pozytywnie na gospodarkę cholesterolu
 • wzmacnia system nerwowy, koncentrację i pamięć
 • poprawia wydolność mięśni
 • wpływa dodatnio na funkcje wątroby i układu krążenia
 • wspomaga trawienie
 • zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej, sprzyja odchudzaniu
 • stanowi barierę ochronną ścian żołądka
 • opóźnia procesy starzenia się
 • pomaga poprawić pamięć, koncentrację i działanie układu nerwowego

Ze względu na swój korzystny wpływ na prace układu nerwowego a szczególnie wsparcie koncentracji  i pamięci lecytyna jest polecana osobom uczącym się, pracującym umysłowo, przygotowującym się do egzaminów. Z powodu starzenia się organizmu jest korzystna dla osób starszych u których z wiekiem kondycja układu nerwowego i sprawność procesów poznawczych  ulega znacznemu osłabieniu.

Niższy poziom cholesterolu. Lecytyna ma bardzo korzystny wpływ na lipidogram. Wiąże nadmiar cholesterolu i przyspiesza jego wydalanie z organizmu, obniża poziom „złego” cholesterolu (LDL), a także może podwyższać poziom „dobrego” cholesterolu (HDL). Lecytyna zmniejsza ryzyko miażdżycy i innych chorób układu krążenia.

Wspomaga wątrobę i jelita. Fosfatydylocholina zawarta w lecytynie odbudowuje warstwę śluzu wyściełającą jelita. Warstwa ta działa ochronnie jako bariera przed negatywnym działaniem bakterii. Lecytyna zmniejsza odkładanie tłuszczu i cholesterolu w wątrobie, co wspomaga detoksykację, metabolizm i produkcję żółci.

Składniki: lecytyna sojowa, otoczka kapsułki: żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol, woda.

 Zawartość składników w 1 kapsułce:  1200 mg lecytyny

Sposób użycia: 1 kapsułka dziennie podczas posiłku popijając wodą.

Uwagi: Nie przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i nie jest wskazany dla dzieci do 3 lat. Suplement diety powinien być przechowywany w sposób niedostępny dla małych dzieci, w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu. Należy dbać o zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

OPAKOWANIE: 90 CAPS, ILOŚĆ PORCJI: 90, LECYTYNA SOJOWA: 1200 MG

Informacje zamieszczone na tej stronie służą wyłącznie celom edukacyjnym i promocji zdrowego odżywiania. Prezentowany produkt jest suplementem diety.

Opinie

Napisz opinię
ALLNUTRITION LECITHIN

ALLNUTRITION LECITHIN

90 kapsułek

ALLNUTRITION LECITHIN - pamięć , sprawność umysłowa

Produkty powiązane