SFD BIOTYNA 10000 skóra , włosy, paznokcie Zobacz większe

SFD BIOTYNA 10000

SFD

Nowy produkt

100 tabletek

SFD BIOTYNA 10000 - włosy, skóra, ścięgna

Więcej szczegółów

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 6 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 6 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0,60 zł.


Dostawa: 4 do 14 dni

Więcej informacji

SFD BIOTYNA 10000  suplement diety dla odżywienia włosów, skóry, ścięgien. 

Biotyna należy do grupy witamin B i jest nazywana witaminą H lub witaminą B7. Biotyna należy do grupy witamin rozpuszczających się w wodzie. W produktach spożywczych występuje zarówno w postaci wolnej jak i związanej z białkami. Jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Biotyna działa jako kluczowy element regulatorowy w glukoneogenezie, syntezie kwasów tłuszczowych oraz w metabolizmie niektórych aminokwasów. Oprócz swojej roli w produkcji energii biotyna wzmacnia syntezę niektórych białek. Wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego i odgrywa kluczową rolę w zdrowiu skóry. Biotynę zaleca się suplementować głównie przy problemach ze słabymi, wypadającymi włosami, łamliwymi paznokciami, a także nadmiernie łuszczącą się skórą.

Rola Biotyny w organizmie:

1. Biotyna ma wpływ na układ nerwowy ponieważ witamina odgrywa istotną rolę w pozyskiwaniu energii dla komórek nerwowych. Jest ona niezbędna do prawidłowego przebiegu syntezy mieliny – osłony aksonów, przyspieszającej oraz zabezpieczającej prawidłowość przepływu impulsów nerwowych między poszczególnymi neuronami.

2. Biotyna jest potrzebna dla układu krążenia. Wykazuje korzystny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych i serca. Bierze udział w zwiększeniu aktywności kinazy AMPK (ang. 5’AMP-activated protein kinase) w wątrobie, która to hamuje syntezę cholesterolu i trójglicerydów, co może zapobiegać tworzeniu się tzw. blaszek miażdżycowych i zwężeniu światła naczyń krwionośnych.

3. Biotyna wpływa na zdrowie skóry, włosów i paznokci, ponieważ  zawiera atomy siarki, wchodzącej w skład keratyny - budulca włosów i paznokci. Indukuje procesy jej powstawania. Udowodniono, że zażywanie biotyny systematycznie przez okres około pół roku znacząco redukuje łamliwość paznokci i wspomaga regenerację ich płytki. Biotyna jest współodpowiedzialna za metabolizmu w skórze głowy, ponieważ wywiera korzystny wpływ na korzeń włosa (tzw. macierz), co przyczynia się do wytwarzanie mocnych i elastycznych wiązań siarkowych, spajających łodygę włosa na całej długości.

Składniki aktywne

  • Porcja dzienne 1/4tab
  • Ilość porcji w opakowaniu, 400
  • Opakowanie: 100 tabletek
  • SKŁADNIKI, Biotyna 10 000
  • Zawartość jednej porcji: Biotyna, 2500 μg, 5000%
  • zaw:, % RWS *

* % referencyjnej wartości spożycia

Uwagi: Nie spożywać w przypadku uczulenia na którykolwiek składnik produktu. nie przekraczać zalecanej porcji dziennej. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zalecany jest zbilansowany sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Nie należy stosować przez kobiety ciężarne oraz w okresie laktacji. Przed zastosowaniem wskazane jest wykonanie badania 25-(OH)D we krwi i konsultacja wyniku badania z lekarzem lub farmaceutą. Po użyciu opakowanie należy zamykać.

Informacje zamieszczone na tej stronie służą wyłącznie celom edukacyjnym i promocji zdrowego odżywiania. Prezentowany produkt jest suplementem diety

Opinie

Napisz opinię
SFD BIOTYNA 10000

SFD BIOTYNA 10000

100 tabletek

SFD BIOTYNA 10000 - włosy, skóra, ścięgna