Enzymy trawienne-trawienie i probiotyk Zobacz większe

Enzymy trawienne

HEPATICA

Nowy produkt

180 kapsułek.

Enzymy trawienne (amylaza, proteaza, lipaza, celulaza, laktaza)

Więcej szczegółów

W magazynie Szt.

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 7 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 7 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0,70 zł.


45,37 zł

Dostawa: 1 do 3 dni

Więcej informacji

Enzymy trawienne (amylaza, proteaza, lipaza, celulaza, laktaza) wzbogacone  bakteriami probiotycznymi.

Enzymy – biokatalizatory, które regulują przebieg procesów życiowych.  Odpowiadają za procesy metaboliczne. Bez enzymów trawiennych organizm byłby źle odżywiony ponieważ nie mógłby przyswajać wielu składników pokarmowych.

Enzymy odgrywają ważną rolę w naszym życiu.

Trzy główne składniki pokarmowe – węglowodany, białka i tłuszcze mogą być przyswojone tylko po tym jak zostaną rozłożone na prostsze składniki przy pomocy enzymów trawiennych.

Enzymy trawienne są wydzielane  przez śluzówki przewodu pokarmowego i narządów  trawiennych  takich jak ślinianki, żołądek, wątroba i trzustka.

Rozkładają one odpowiednio skrobię, białka, tłuszcze, błonnik i cukier mleczny (laktozę). Bez enzymów trawiennych organizm byłby źle odżywiony ponieważ nie mógłby przyswajać wielu składników pokarmowych.

Główne enzymy trawienne to amylaza, proteaza, lipaza, celulaza i laktaza. 

 1. Amylaza to jeden z najważniejszych enzymów wytwarzany przede wszystkim przez trzustkę. Produkują go także ślinianki, błona śluzowa jelita, jajniki i jądra. Amylaza trzustkowa jest składnikiem  soku trzustkowego.  Bierze udział w trawieniu polisacharydów (wielocukrów, przede wszystkim skrobi) do cukrów prostych.

 2. Proteazy jest to grupa enzymów specjalizująca się w rozkładaniu białek.

 3. Lipaza jest enzymem, który przekształca tłuszcz oraz wspomaga trawienie na poziomie przewodu pokarmowego, jelit i trzustki. Pomaga w utrzymaniu optymalnej przepuszczalności błony komórkowej, aby składniki odżywcze zostały wchłonięte do komórki a niewykorzystane odpady z niej usunięte.

 4.  Celulaza to enzym rozkładający celulozę, pomaga uwolnić składniki odżywcze zamknięte w błonniku warzyw i owoców

 5. Laktaza ułatwia trawienie mleka, rozkłada laktozę na glukozę i galaktozę, które są dobrze przyswajane przez organizm oraz ogranicza występujące po spożyciu mleka nieprzyjemne dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego takie jak: wzdęcia, uczucie pełności, bóle brzucha, nudności, biegunki i kolki jelitowe.

 

Enzymy są produkowane przez nasze ciało oraz można je pozyskać z surowego jedzenia. Im bardziej przetworzona dieta, tym mniej w niej enzymów.

Zapotrzebowanie na enzymy trawienne wzrasta w następujących sytuacjach:

 • stres wynikający z nagłych zmian w sposobie spożywania pokarmów

 • ekspozycja na zanieczyszczenia środowiskowe

 • zmiany pogody

 • częste podróże

 • przebyte choroby

 • niewłaściwa dieta


 Enzymy są produkowane przez nasze ciało oraz można je pozyskać z surowego jedzenia. Im bardziej przetworzona dieta, tym mniej w niej enzymów.

Cechy produktu:

 • enzymy pochodzenia roślinnego
 • odporne na działanie soków żołądkowych
 • preparat wzbogacony o probiotyk Bacillus coagulans
 • opakowanie wystarcza na 2 miesieczną suplementację
 •  produkt odpowiedni dla wegetarian i wegan 

Składniki: substancja wypełniająca – celuloza, stabilizator – hydroksypropylometyloceluloza (składnik otoczki kapsułki), enzymy (amylaza, proteaza, lipaza, laktaza, celulaza), szczep bakterii Bacillus coagulans GBI-30 6086.

Sposób użycia: 1 kapsułka 3 razy dziennie bezpośrednio przed lub w trakcie posiłku.

Opakowanie: 180 kapsułek Vcaps

Zalecana porcja dzienna (3 kapsułki) zawiera: 150 mg enzymów trawiennych, w tym 3600 j.m. amylazy, 900 j.m. proteazy, 150 j.m. lipazy, 600 j.m. laktazy, 30 j.m. celulazy; 150 mg szczepu bakteryjnego Bacillus coagulans GBI-30 6086.

Sposób przechowywania: Przechowywać w miejscu suchym i ciemnym w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Uwagi: Nie przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i nie jest wskazany dla dzieci do 3 lat. Suplement diety powinien być przechowywany w sposób niedostępny dla małych dzieci, w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu. Należy dbać o zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

Producent : HEPATICA

Informacje zamieszczone na tej stronie służą wyłącznie celom edukacyjnym i promocji zdrowego odżywiania. Prezentowany produkt jest suplementem diety.

Opinie

Oceń 
2019-12-10

Lepsze trawienie.

Używam od dłuższego czasu i czuję się lepiej. Odczuwam poprawę w trawieniu a w dodatku jest dużo kapsułek za bardzo "rozsądną" cenę. Z całą odpowiedzialnością za słowo - polecam

  Napisz swoją opinię!

  Napisz opinię
  Enzymy trawienne

  Enzymy trawienne

  180 kapsułek.

  Enzymy trawienne (amylaza, proteaza, lipaza, celulaza, laktaza)

  Produkty powiązane