SFD D3 + K2 90 tab wchlanianiewapnia do kości Zobacz większe

SFD D3 + K2 90 tab

SFD

Nowy produkt

90 tabletek 

SFD D3 + K2 - wchłanianie wapnia do kości

Więcej szczegółów

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 2 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 2 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0,20 zł.


Dostawa: 4 do 14 dni

Więcej informacji

SFD D3+K2  dla codziennego uzupełnienia diety w witaminę  K2 i D3.

Szczególnie zalecany osobom aktywnym fizycznie i wszystkim, którzy pragną zachować zdrowe i mocne kości.

Witamina D3 potocznie jest nazywana „witamina słoneczną” ponieważ jej ilość w naszych organizmach jest uwarunkowana ilością czasu spędzanego na świeżym powietrzu w okresie nasłonecznienia a szczególnie w lecie. Wytwarzana jest pod wpływem promieni słonecznych w naszej skórze zachodzi produkcja witaminy D3. Najtrudniej poradzić sobie z deficytem D3 w okresach jesienno-zimowych. W takich porach roku, gdy słońce świeci krótko i jest go niedostatek, bardzo często odczuwamy obniżenie nastroju, pogorszenie funkcji biologicznych. Warto w takich okresach sięgnąć po to co może nam pomóc. Dobrze jest także pamiętać , że bardzo istotna jest jakość produkty, jego skład i przyswajalność.

Witamina D3:

 • zapewnia lepsze wchłanianie wapnia
 • jest potrzebna dla wzrostu i rozwoju kości u dzieci
 • pomaga w prawidłowym wchłanianiu i wykorzystywaniu wapnia i fosforu
 • pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi
 • pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów
 • bierze udział w procesie podziału komórek
 • pomaga w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego


Witamina K
- to grupa związków chemicznych będącym pochodnymi 2-metylo-1,4-naftochinonu. W największych ilościach produkowana jest przez bakterie znajdujące się w jelicie grubym. Podobnie jak witaminy D i E rozpuszczalna jest w tłuszczach. W pożywieniu możemy znaleźć ją w brokułach, szpinaku, ogórku czy awokado. Witamina K2 utrzymuje i poprawia gęstość mineralną kości. Dodatkowo odpowiada za transport wapnia w odpowiednie miejsca, czyli do kości, jednocześnie zapobiegając jego odkładaniu się w tętnicach. K2 zapewnia odpowiednią zawartość białek MGP, które transportują wapń bezpośrednio do kości. Dzięki aktywacji, białka GLP wytwarzane przez kościotwórcze osteoblasty – najczęściej występują tam, gdzie odbywa się wzrost lub odbudowa tkanki kostnej. Dzięki temu zwiększenie poziomu K2 przyczynia się do szybszej regeneracji kości po urazach oraz prawidłowego rozwoju kości u dzieci i młodzieży. Kolejną ważną kwestią jest to, że odpowiada za wysoką wydolność serca, dzięki czemu ciało wykazuje większą wytrzymałość na wysiłek fizyczny lub psychiczny.

Witamina K2:

 • ma wpływ na strukturę tkanki kostnej
 • pozytywnie wpływa na utrzymanie dobrego stanu kości
 • pomaga chronić naczynia krwionośne przed odkładaniem się w nich wapnia
 • ogranicza kalcyfikację naczyń, która jest jedną z głównych przyczyn powstawania miażdżycy

SKŁADNIKI      SFD    D3 + K2

Zawartość jednej porcji- porcja  1 tabletka   % ZDS

Witamina K        100 µg  133%

Witamina D        50 µg     1000%

OPAKOWANIE: 90 TABS, ILOŚĆ PORCJI: 90, WIT. K: 130 ug, WIT. D: 50 ug

Sposób użycia: 1 tabletka dziennie, rano z posiłkiem z zawartością tłuszczów, popić płynem.

Przechowywanie: Przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu nienasłonecznionym, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Uwagi : Nie przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i nie jest wskazany dla dzieci do 3 lat oraz dla osób stosujących leki obniżające krzepliwość krwi. Suplement diety powinien być przechowywany w sposób niedostępny dla małych dzieci, w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu. Należy dbać o zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia. 

Informacje zamieszczone na tej stronie służą wyłącznie celom edukacyjnym i promocji zdrowego odżywiania. Prezentowany produkt jest suplementem diety.

Opinie

Napisz opinię
SFD D3 + K2 90 tab

SFD D3 + K2 90 tab

90 tabletek 

SFD D3 + K2 - wchłanianie wapnia do kości

Produkty powiązane