Zdrowe jelita-zdrowy człowiek.

Jelita to bardzo ważne części przewodu pokarmowego człowieka.

W jelitach zachodzą ważne dla życia procesy wchłaniania pokarmu rozłożonego na odpowiednie czynniki, pod wpływem działania enzymów. U ludzi jelito dzieli się na dwie główne części: jelito cienkie i jelito grube. Jelito cienkie dzieli się na dwunastnicę, jelito czcze i jelito kręte. Jelito grube dzieli się na kątnicę, wstępnicę, poprzecznicę, zstępnicę, esicę, oraz odbytnicę zakończoną odbytem.

Do rozwoju większości problemów przyczynia się nadużywanie leków, niewłaściwa, uboga w błonnik dieta, nadmiar antybiotyków czy przewlekły stres. Dlatego odpowiednia modyfikacja nawyków żywieniowych, a przede wszystkim diety i łącznie z suplementacją pomagają odzyskać równowagę mikroflory.

Powinniśmy obserwować reakcje swojego organizmu na poszczególne składniki pokarmowe i wykluczać te, które mu szkodzą.

Dostarczenie odpowiedniej ilości błonnika pokarmowego sprzyja zwiększeniu objętości i lepszemu uwodnienie stolca. Taka struktura stolca ułatwia jego przemieszczanie się w jelicie, zmniejsza czas przebywania w jelicie resztek gnilnych i ogranicza możliwość namnażania się patogenów..

Błonnik to składnik pochodzenia roślinnego.

Nie ulega trawieniu w jelicie cienkim. Dzięki temu przedostaje się do okrężnicy, gdzie staje się pożywką dla dobroczynnych bakterii, umożliwiając ich wzrost. Zapewnia to prawidłowy rozwój flory jelitowej.

Regularne spożywanie urozmaiconych pełnoziarnistych pokarmów tj. otręby, pieczywo razowe itp., oraz cebuli, czosnku i warzyw umożliwia utrzymanie różnorodności zdrowej mikroflory jelitowej.

Rola błonnika w diecie jest bardzo cenna. Jednakże bywają przypadki gdy należy zachować umiar.

Błonnik warunkuje przemianę materii i sprzyja regularnym wypróżnieniom.

Dlatego polecany jest w profilaktyce i leczeniu zaparć. Jednakże bywają przypadki nadmiernego nasilenia się biegunek, wzdęć, bólu brzucha, a nawet krwawień z układu pokarmowego. Wtedy należy stosować najbardziej łagodne formy błonnika i priobotyki a na co dzień dobrze tolerowaną dawkę błonnika.

Naturalne suplementy wspomagjące prawidłowa prace jelit:

Większy wybór produktów znajdziesz tutaj