fin Kromisatabs-cukrzyca, trzustka Zobacz większe

Fin Kromisatabs

FINCLUB

Nowy produkt

120 tabl 

Fin Kromisatabs. Źródło chromu pochodzenia naturalnego.

Więcej szczegółów

W magazynie Szt.

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 8 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 8 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0,80 zł.


53,70 zł

Dostawa: 1 do 3 dni

Więcej informacji

Fin Kromisatbs-chrom z naturalnego źródła, ze skrobi kukurydzianej.

Suplement diety fin Kromisatabs zawiera chrom ze skrobii kukurydzianej.

Chrom jest mikroelementem niezbędnym do życia. Współpracuje z wieloma enzymami. Jego rola w organizmie polega na ułatwianiu wnikania glukozy z krwi do komórek. Zmniejsza zapotrzebowanie na insulinę a także współdziała z tym hormonem w syntezie białek. Niedobór tego pierwiastka może mieć wpływ na rozwój cukrzycy u dorosłych oraz choróby układu krążenia.

Chrom możemy znaleźć w produktach pełnoziarnistych tj. płatki zbożowe, pieczywo, kasze, ale także w owocach i warzywach np. w bananach, jabłkach, szpinaku czy przyprawach jak pieprz czy tymianek. Najbogatszymi źródłami chromu są jednak produkty zwierzęce :wątroba, wołowina, drób, jaja, ostrygi, masło, ser.

Chrom występuje także w drożdżach piwnych oraz melasie. Gdy spożywamy duże ilości cukrów prostych i dwucukrów tj. sacharoza), wzrasta wydalanie chromu wraz z moczem. Podobnie w przypadku osób intensywnie ćwiczących. Jeśli nasza dieta jest odpowiednio skomponowana i bogata we wszystkie grupy produktów, niedobór chromu nam nie grozi. Jeśli jednak jemy niezdrowo, możemy spodziewać się, że nasz organizm otrzymuje go zbyt mało.

Chrom wchłania się słabo i jest łatwo wydalany z organizmu , oczywiście jeśli przyjmujemy go wyłącznie z naturalnych źródeł. U cukrzyków należy zachować ostrożność, gdyż chrom wraz z lekami może wpłynąć na nadmierne obniżenie poziomu cukru we krwi. Stąd w takiej sytuacji należy go przyjmować pod kontrolą lekarza.

Chrom pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi.

Chrom ściśle współpracuje on z hormonem trzustkowym – insuliną, pomaga insulinie transportować zawartą we krwi glukozę do komórek ciała. Tam glukoza jest spalana, w efekcie czego dostarczana jest organizmowi energia. 

Chrom przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych (białka, węglowodany i tłuszcze).

Chrom z naturalnego źródła, ze skrobi kukurydzianej dla metabolizmu białek,  węglowodanów i tłuszczów i transportu glukozy do komórek ciała.

Składniki:skrobia kukurydziana (substancja wiążąca) 332 mg, substancje przeciwzbrylające: celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu, dwutlenek krzemu; pikolinian chromu.
Zawartość składników:w 1 tabletce (% referencyjnych wartości spożycia): chrom 50 μg (125%).
Zawartość:120 tabl./48 g
Sposób użycia:1 tabl. dziennie, w południe, godzinę przed posiłkiem, popić płynem.
Uwagi :Nie przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i nie jest wskazany dla dzieci do 3 lat. Suplement diety powinien być przechowywany w sposób niedostępny dla małych dzieci, w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu. Należy dbać o zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia. O wprowadzeniu do obrotu na terenie Polski został powiadomiony GIS.
Wyłączny dystrybutor:FINCLUB POLAND Sp. z o.o., 43-400 Cieszyn, ul. T. Kościuszki 33
Producent:

Hankintattuku Oy

Informacje zamieszczone na tej stronie służą wyłącznie celom edukacyjnym i promocji zdrowego odżywiania. Prezentowany produkt jest suplementem diety.

Naturalne suplementy diety z Finclubu to produkty o wysokiej biodostępności dla organizmu.

Producentem naturalnych suplementów diety jest fińska firma Hankintattuku Oy. Suplementy diety produkowane przez firmę Hankintatukku Oy są badane w akredytowanych laboratoriach a wyniki są nadzorowane przez Narodową Radę Zdrowia Finlandii.

Suplementy diety z Finclubu spełniają najwyższe normy jakości na etapie produkcji, konfekcjonowania i transportu do klienta - Good Manufacturing Practice – praktyka dobrej produkcji.

Proces uprawy i zbioru roślin jest zgodny z normami   GAP-Good Agricultural Practice – dobra praktyka rolnicza (uprawa bez zastosowania pestycydów, ręczny zbiór roślin, uprawy w rejonach czystych ekologicznie).

Składniki naturalnych suplementów z Finclubu  zostały opracowane w oparciu o badania naukowe, światowe bazy danych i najnowszą wiedzę naukową w połączeniu ze sprawdzonymi, często ponadtysiącletnimi doświadczeniami medycyny naturalnej.

Firma Finclub to dostawca o wysokim autorytecie w dziedzinie suplementów obecna na rynku od ponad 25 lat.

Finclub stworzył Gremium Lekarskie - gwarancją rzetelności publikowanych informacji oraz jakości programu dbałości o naszych klientów. Gremium Lekarskie liczy ponad 2000 lekarzy i specjalistów z różnych dziedzin medycyny.

Naturalne suplementy diety w ofercie  Finclubu nie są testowane na zwierzętach.

 

Opinie

Napisz opinię
Fin Kromisatabs

Fin Kromisatabs

120 tabl 

Fin Kromisatabs. Źródło chromu pochodzenia naturalnego.

Produkty powiązane