Kalktabletter - wapń- 1000 tabletek - kości, stawy, mięśnie Zobacz większe

Kalktabletter - wapń- 1000 tabletek

ALG-BORJE

Nowy produkt

1000 tabletek

Kalktabletter - tabletki zawierające wapń chelatowany

Więcej szczegółów

W magazynie Szt.

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 20 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 20 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 2,00 zł.


123,98 zł

Dostawa: 1 do 3 dni

Więcej informacji

Kalktabletter - tabletki zawierające chelatowany wapń dla kości, zębów i metabolizmu.

Wapń należy do makroelementów, które powinny być spożywane regularnie w celu zapewnienia prawidłowego rozwoju organizmu. Większość naturalnie występującego wapnia zanikła na skutek zakwaszenia gleb, dlatego tak ważna jest suplementacja preparatami zawierającymi wapń

Biodostępność wapnia podobnie jak i magnezu zależy od wielu czynników i może wahać się w granicach od kilku do prawie stu procent. Ma to istotny wpływ na rezultaty suplementacji a w konsekwencji również na stan zdrowia człowieka.

Funkcje wapnia w organizmie:

  • jest budulcem kości i zębów, ponadto naczyń krwionośnych, paznokci oraz włosów

  • bierze udział w regulacji hormonalnej aktywacji i sekrecji hormonów oraz neurotransmiterów

  • ma wpływ na regulację skurczu mięśni gładkich oraz szkieletowych, a także poprzecznie prążkowanych

  • uczestniczy w przewodzeniu neuronalnym za pośrednictwem kanałów jonowych oraz enzymów zależnych od stężenia jonów wapnia

  • bierze udział w zachowaniu homeostazy regulacja procesów zapalnych, utrzymanie odpowiedniej przepuszczalności błon komórkowych oraz w procesie prawidłowego procesu krzepnięcia krwi

Długotrwały niedobór wapnia w diecie dzieci i młodzieży może prowadzić do nieprawidłowości w rozwoju objawiających się deformacjami kości, wczesną próchnicą, późnym ząbkowaniem i chodzeniem, nadmierną płaczliwością w nocy, nadmierną potliwością, oraz uniemożliwiać osiągnięcie szczytowej masy kostnej, prowadzić do skrzywienia kręgosłupa i kończyn dolnych.

U osób dorosłych a zwłaszcza kobiet po menopauzie, zbyt mała podaż wapnia może być przyczyną osteoporozy

Jego obecność w diecie odpowiedniej ilości jest niezbędna w zapobieganiu wystąpienia i leczeniu chorób takich jak nadciśnienie tętnicze, otyłość, cukrzyca typu drugiego itd… . Z niedostateczną ilością wapnia w diecie mogą być związane niedoboru zła krzepliwość krwi (częste krwotoki i siniaki), skłonność do alergii i wysypek, szybkie męczenie się, bezsenność, osłabienie pamięci, zawroty głowy, bolesne skurcze mięśni, skłonność do złamań, drętwienie kończyn, bóle pleców, nóg, i stawów, bolesne przechodzenie okresu przedmenstruacyjnego itp….

Tabletki Kaltabletter firmy Alg Borje zawierają aminokwasowy chelat wapnia, magnez witamina D 3 oraz algi brunatne i olejek mięty pieprzowej.

Preparaty chelatowane dostarczają nam niezbędnych pierwiastków bez niebezpieczeństwa przedawkowania.

Chelaty są to substancje które składają się z 2 cząstek aminokwasów i 1 cząstki danego minerału. Chelaty w procesie chemicznym przekształcają pierwiastki w formie nieorganicznej (np magnez i żelazo w postać przyswajalną przez nasz organizm czyli formę organiczną

Chelaty odpowiadają za tempo przyswajania tych pierwiastków ich transport i proces usuwania z naszego ciała.  Chronią nasz organizm przed niedoborem, zatruciem i zbyt wysokim stężeniem pierwiastków szczególnie tych które łatwo przedawkować.

Chelaty aminokwasowe charakteryzują się najlepszą wchłanialnością,  ponieważ odznaczają się małą masą aby umożliwić ich bezproblemowe przenikanie przez ściany jelit do krwiobiegu.

Przyswajanie przez organizm wapnia zależy nie tylko od jego zawartości w produktach ale i od stosunku do innych pierwiastków a w pierwszej kolejności do żelaza, magnezu, fosforu, witaminy D 3

Algi brunatne zawierają węglowodany witaminy beta karoten czyli prowitamina A, witaminy z grupy B, witaminy C,E, K. W algach znajdują się min fosfor, fluor, cynk, potas i żelazo

Olejek mięty pieprzowej zawiera flawonoidy i mentol, które wykazują działanie rozkurczowe i obniżają napięcie mięśni gładkich Wpływa na wydzielanie soku żołądkowego ułatwiając trawienie i przyswajanie pokarmów Zalecany jest w przypadku problemów dyspeptycznych związanych m in z niestrawnością.

Tabletki zawierające wapń firmy Alg-Börje zawierają aminokwasowy chelat wapnia i magnezu wzbogacony witaminą D3. Organicznie wiązany (chelatowany) wapń charakteryzuje się pełną przyswajalnością jelitową (wchłanianiem). 

Składniki w 1 tabletce: Jedna tabletka zawiera: 100 mg wapnia, 50 mg magnezu oraz 1,3 mcg witaminy D3.

Sposób użycia: Przyjmować 3-6 tabletek dziennie.

Zawartość opakowania: 1000 tabletek

Sposób przechowywania: Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Uwagi: Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Niektóre produkty firmy Alg Borje zawierają jod, więc zaleca się ostrożność przy stosowaniu ich przez osoby z nadczynnością tarczycy.

Producent: Alg-Borje  Szwecja

Dystrybutor: ALG-BORJE POLSKA Sp. z o.o.

Prezentowany produkt jest suplementem diety a  zamieszczone na tej stronie informacje służą wyłącznie celom edukacyjnym i promocji zdrowego odżywiania.

Opinie

Napisz opinię
Kalktabletter - wapń- 1000 tabletek

Kalktabletter - wapń- 1000 tabletek

1000 tabletek

Kalktabletter - tabletki zawierające wapń chelatowany

Produkty powiązane