Opti Liposomal D3,K2-MK7 - przyswajanie wapnia Zobacz większe

Opti Liposomal D3,K2-MK7

NATUR DAY

Nowy produkt

60 kapsułek

Opti Liposomal D3,K2-MK7

Więcej szczegółów

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 21 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 21 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 2,10 zł.


Więcej informacji

Opti Liposomal D3,K2-MK7 – naturalny suplement  diety w postaci liposomalnej dla dobrego wchłaniania wapnia w układzie kostnym.

Aby nasze kości, chrząstki i stawy dobrze funkcjonowały, należy zadbać również o odpowiedni poziom witaminy D3 i K2. Dzięki witaminie D3 przyswajamy wapń odpowiedzialny za zdrowe kości i zęby. Niestety jego wysokie stężenie wcale nie jest dobre.  Nadmiar wapnia w diecie prowadzi do tzw. „paradoksu wapnia”. Oznacza to, że wapń nie wchłania się do kości i nie mineralizuje ich, ale zalega w naczyniach krwionośnych, powodując ich zwapnienie. W efekcie prowadzi to do odkładania się tego pierwiastka w stawach, tętnicach oraz w wątrobie. Gospodarka wapniowa powinna przebiegać prawidłowo, aby nie doprowadzić do miażdżycy, a w skrajnych przypadkach nawet do zawału serca i udaru mózgu. Czy można uniknąć takich problemów?

Najlepszym wyjściem jest połączenie witaminy D3 z witaminą K2, która zadba o wyregulowanie gospodarki wapniowej. Z jednej strony będziemy przyswajać odpowiednie ilości wapnia, a z drugiej nie pozwolimy na jego nadwyżkę. Ta witaminowa synergia zapewnia nam zdrowe kości, a tym samym zapobiega wystąpieniu ryzyka osteoporozy czy miażdżycy. I tu ważną rolę do odegrania ma witamina K2 w postaci MK7.  Odpowiednia absorpcja wapnia w organizmie jest regulowana przez białka: osteokalcynę oraz białka MGP (Matrix GLA-protein). Do aktywacji ich niezbędna jest witamina K2 w postaci MK7. Aktywne białko MGP „wychwytuje” wtedy wapń z żył, chroniąc je przed zwapnieniem. Następnie wraz z osteokalcyną transportuje go do kości, wzmacniając tym samym ich strukturę i gęstość. Witamina D3 i K2 to nierozłączny duet, który coraz częściej spotykamy w suplementach diety.

Witamina D3, nazywana również witaminą życia, produkowana jest w organizmie podczas ekspozycji na słońce i jest potrzebna organizmowi każdego dnia. Jeśli jej brakuje, mamy słabszą percepcję i często jesteśmy ospali.

Witamina D3 zwiększa odporność i polepsza samopoczucie, bierze udział w podziale komórkowym, poprawia funkcjonowanie układu krążeniowego oraz trawiennego.

Witamina K2 jest składnikiem, który występuje w produktach fermentowanych i serach. W naturze jej największa ilość znajduje się w japońskiej potrawie o nazwie natto. Jeszcze do niedawna sądzono, że dzienną dawkę witaminy K2 dostarczamy dzięki biosyntezie mikrobiologicznej dokonywanej przez bakterie żyjące w jelitach, jednak to nie wystarcza. Okazało się , że wiele osób cierpi na niedobory witaminy K2.

Niedobór witaminy K2 może powodować osłabienie wytrzymałości kości oraz zahamowanie wzrostu komórek.

Witaminę K2 powinno się dostarczać każdego dnia do organizmu w dawce około 100 mikrogramów, ponieważ podobnie jak witamina D – nie jest magazynowana w naszym ciele.

Prezentowany suplement diety został przygotowany w postaci liposomalnej. Liposomy posiadają zdolność do transportowania zarówno wody, jak i substancji tłuszczowych, co czyni je idealnym systemem transportującym substancje potrzebne komórkom naszego organizmu. Liposomy to struktury powstające samoistnie z fosfolipidów. Mają postać pęcherzyków o wielkości 0,01-1 mikrometrów wypełnionych wodą (lub wodnym roztworem), otoczonych podwójną warstwą lipidową o grubości ok. 5 nanometrów stąd nazywane są też pęcherzykami fosfolipidowymi. Ich otoczka zbudowana jest analogicznie do błon biologicznych. Pęcherzyki fosfolipidowe są zbudowane z takich samych składników jak błony komórek naszego organizmu i na tyle małe, że są w stanie przenikać przez ściany naczyń krwionośnych.

 Zawartość składników w porcji dziennej produktu - 1 kapsułka

  • Fosfolipidy sojowe - 300 mg
  • Witamina K2(menachinon) - 200  μg – 266,7% RWS
  • Witamina D - 50 µg – 1000% RWS

(RWS – referencyjna wartość spożycia)

Składniki:

  • fosfolipidy sojowe– wytwarzane z  fosfatydylocholin nasion soi (Glycine Max. Semen)
  • forma witaminy K2: menachinon 7 (MK-7)  pozyskana z Bacillus subtilisnatto,
  • forma witaminy D: cholekalcyferol (witamina D3)
  • substancja przeciwzbrylająca: krzemionka bezpostaciowa
  • materiał kapsułki: kapsułka wegetariańska z fikocjaniną ze spiruliny.

Zalecane spożycie: 1 kapsułka dziennie, popić wodą. Nie przekraczać zalecanej porcji dziennej.

Zawartość: 60 kapsułek

Przeciwwskazania: Produkt   zawiera składniki z przetwórstwa nasion soi. Soja jest składnikiem żywności o potwierdzonych właściwościach alergizujących. Osoby z potwierdzoną nadwrażliwością na przetwory soi nie powinny spożywać produktu.

Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat, kobiet w ciąży oraz karmiących.

Przechowywanie: Przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu nienasłonecznionym, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Uwagi: Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety oraz nie zastąpi zdrowego trybu życia.

 

 100% naturalnych ekstraktów roślinnych bez jakichkolwiek wypełniaczy

Najwyższej jakości syropy naturalne i kapsułki.

Czystość farmaceutyczna. GMP. HACCP.

Informacje zamieszczone na tej stronie służą wyłącznie celom edukacyjnym i promocji zdrowego odżywiania. Prezentowany produkt jest suplementem diety.

 

 

Opinie

Napisz opinię
Opti Liposomal D3,K2-MK7

Opti Liposomal D3,K2-MK7

60 kapsułek

Opti Liposomal D3,K2-MK7