Maślan sodu mikrokapsułkowany - dla jelit. Zobacz większe

Maślan sodu mikrokapsułkowany.

AURA HERBALS

Nowy produkt

90 kapsułek - 45 porcji

Maślan sodu mikrokapsułkowany - jelita

Więcej szczegółów

W magazynie Szt.

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 6 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 6 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0,60 zł.


39,90 zł

Dostawa: 1 do 3 dni

Więcej informacji

Maślan sodu mikrokapsułkowany - suplement diety wspomagający jelita.

Maślan sodu w mikropeletkach o stopniowym uwalnianiu zawiera kwas masłowy Kwas masłowy należy do grupy krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych. W warunkach fizjologicznych jest produkowany w jelicie grubym na drodze fermentacji bakteryjnej włókna pokarmowego (błonnika). Stanowi podstawowy materiał energetyczny dla kolonocytów – komórek nabłonka jelita

Maślan sodu zaleca się stosować do postępowania dietetycznego w:

  • zespole jelita nadwrażliwego (IBS)
  • zaburzeniach mikrobioty jelitowej np. po antybiotykoterapii
  • chorobach zapalnych jelit
  • zaburzeniach czynnościowych ze strony układu pokarmowego takich jak: przewlekłe zaparcia, bóle brzucha, wzdęcia brzucha, biegunki)
  • chorobach jelita grubego przebiegających ze zmianami zanikowymi w obrębie błony śluzowej
  • niedoborach pokarmowych np. podczas stosowania diet ubogich w spożycie błonnika pokarmowego (dieta ubogoresztkowa)

Dlaczego warto wybrać Maślan sodu mikrokapsułkowany 600 mg w kapsułkach Aura Herbals?

  • maślan sodu w mikropeletkach zapewnia skuteczne i stopniowe uwalnianie składnika aktywnego dopiero w jelitach
  • 600 mg maślanu sodu w dziennej porcji, w tym 480 mg kwasu masłowego
  • 300 mg maślanu sodu w jednej kapsułce
  • odpowiedni dla dzieci od 7 roku życia 

Wykonane badania

Produkt został przebadany w niezależnej jednostce laboratoryjnej w celu zagwarantowania najwyższej jakości i bezpieczeństwa stosowania suplementu diety. Badania potwierdziły:

  brak zanieczyszczeń mikrobiologicznych

  brak zanieczyszczeń metalami ciężkimi

 

Maślan sodu mikrokapsułkowany  dzięki innowacyjnej formule otoczki, składnik aktywny jest chroniony przed całkowitym wykorzystaniem w górnym odcinku przewodu pokarmowego. Pozwala to na kontrolowane i skuteczne dostarczanie maślanu sodu do jelit oraz stopniowe jego uwalnianie na całej długości jelita cienkiego i grubego.

Preparat w formie markowych kapsułek Vcaps® z celulozy roślinnej. Wygodne do połknięcia kapsułki zapewniają dłuższe uwalnianie substancji aktywnych w organizmie. Są w pełni odpowiednie dla wegan i wegetarian. To idealna alternatywa dla tradycyjnych kapsułek wykonanych z żelatyny.

Składniki: maślan sodu; kapsułka – hydroksypropylometyloceluloza; substancja wypełniająca – celuloza; substancja zagęszczająca – hydroksypropylometyloceluloza; substancja glazurująca – etyloceluloza.

 

Składniki w dziennej porcji

Wartość odżywcza

w 100 g produktu

w 1 kapsułce

w 2 kapsułkach

Wartość energetyczna

2123 kJ (507 kcal)

10 kJ (2 kcal)

21 kJ (5 kcal)

Tłuszcz, w tym:

49 g

0,24 g

0,48 g

kwasy tłuszczowe nasycone

49 g

0,24 g

0,48 g

Węglowodany, w tym:

-

-

-

cukry

-

-

-

Białko

-

-

-

Sól

12,2 g

0,06 g

0,12 g

Błonnik

39 g

0,19 g

0,38 g

Maślan sodu, w tym:

61,6 g

300 mg

600 mg

80% kwasu masłowego

49,3 g

240 mg

480 mg

 

Zalecana dzienne spożycie: Zalecana porcja do spożycia: Dorośli: doustnie 1 kapsułka dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Zaleca się stosować preparat przez okres co najmniej 3 miesięcy. Dzieci powyżej 7 roku życia: doustnie 1 kapsułka raz dziennie, najlepiej wieczorem. Zaleca się stosować preparat przez okres co najmniej 6 tygodni. W zależności od indywidualnego zapotrzebowania, lekarz może zalecić inne porcje do spożycia. Nie przekraczaj zalecanej dziennej porcji do spożycia.

Sposób użycia: Kapsułkę należy połknąć w całości popijając wodą. Najlepiej przyjmować w trakcie posiłku. Nie przekraczaj zalecanej dziennej porcji do spożycia.

Przechowywanie: Przechowuj w suchym miejscu w temperaturze poniżej 25°C. Chronić przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.Suplement diety przechowuj w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Dodatkowe informacje: Produkt należy stosować pod nadzorem lekarza.Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.Może stanowić zagrożenie dla zdrowia, jeżeli spożywany jest przez osoby, u których nie stwierdzono wskazań lekarskich do jego stosowania.Nie stosować u dzieci z zaburzeniami połykania lub w przypadku, gdy połykanie kapsułek sprawia trudności. Nie stosować w przypadku alergii na jakikolwiek składnik suplementu. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Należy pamiętać, że bardzo ważny i zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

Najlepiej spożyć przed

Data ważności oraz numer partii na spodzie opakowania.

Opinie

Napisz opinię
Maślan sodu mikrokapsułkowany.

Maślan sodu mikrokapsułkowany.

90 kapsułek - 45 porcji

Maślan sodu mikrokapsułkowany - jelita

Produkty powiązane